Вчені з Німеччини винайшли «розумні» енергозберігаючі фари

Коли ви їдете по мокрій дорозі в темну пору доби, найменше вам хочеться побачити зустрічну машину з включеним дальнім світлом. Бути засліпленим навіть на невеликий час в такій ситуації не просто неприємно, але ще й ризиковано для життя.

uchenye iz germanii izobreli umnye jenergosberegajushhie fary 01

Для вирішення цієї проблеми було створено проект μAFS, в рамках якого фахівці з Товариства Фраунгофера, розташованого в Німеччині, проводили дослідні роботи у співпраці з Osram, Infineon, Daimler і Hella. В ході цих робіт були створені фари з високою роздільною здатністю, оснащені 1024 світлодіодними пікселями. Більш ранні моделі систем освітлення, що мають подібну структуру, мають тільки 100 пікселів.

uchenye iz germanii izobreli umnye jenergosberegajushhie fary 02

Така висока роздільна здатність дозволить направляти світловий потік навіть на дуже невеликі предмети. Дальнє світло, яке видаватиме ця фара, не буде сліпити водіїв, так як створена система здатна швидко і точно реагувати на дорожню ситуацію. Залежно від напрямку руху, наявності зустрічної машини і відстані до неї працювати будуть тільки ті пікселі, які необхідні в дану секунду. А це всього 30% наявної потужності, що говорить про істотну економічність винаходу.

uchenye iz germanii izobreli umnye jenergosberegajushhie fary 03

Світлодіоди в фарах дають рівне і нерізке світло. Герметична конструкція фар не дає склу пітніти. Також новинка не нагріватиметься і прослужить дуже довго, тому що всі пікселі не зможуть вийти з ладу одночасно. Залишається тільки чекати поширення нової системи освітлення, яка допоможе зменшити кількість нічних дорожньо-транспортних подій.