Українські водії все частіше обирають газ

За підсумками минулого місяця ситуація на паливному ринку нашої країни показала, що власники авто частіше купували скраплений газ, а не бензин.

ukrainskie voditeli vse chashche vybirayut gaz

Протягом декількох років в Україні відслідковується тенденція, згідно з якою обсяги реалізації бензину неухильно знижуються. У сумі за останні три роки його продажі зменшилися на 30%, а продажі автогазу збільшилися на 60%.

Це пояснюється тим, що все більше українських водіїв переходять на газобалонне обладнання, що дозволяє використовувати цей альтернативний вид палива. Коректна установка ГБО дозволяє їм економити на пальному для авто. Так, за перші десять місяців 2016 року було реалізовано 1197 тис. тонн газу - це на 33% більше, ніж за такий же період 2017 року.

Якщо перевести ці показники в об'ємне вираження, то ринок автогазу зріс до 2217 млн л, що тільки на 5% менше, ніж обсяг проданого бензину за січень-жовтень поточного року. Згідно з прогнозами «Консалтингової групи А-95», яка займається професійним дослідженням ринку нафтопродуктів, до кінця року кількість реалізованого газу буде, ніж бензину всіх марок.