Як водити автомобіль, щоб економити паливо?

На тлі постійного зростання цін на бензин, буде вкрай корисно дізнатися деякі правила, які можуть допомогти заощадити на паливі.

kak ekonomit toplivo 1

Переважна більшість рекомендацій стосуються режиму та манери їзди водія - чим різкіше розгін і гальмування, тим більше витрата бензину:

  • Необхідно плавно розганятися, гальмувати і їздити, входити в повороти з мінімальними втратами швидкості і своєчасно перемикати передачі.
  • Можна їздити на максимальній передачі з мінімальною швидкістю, але це може нашкодити двигуну, особливо важкого автомобіля. Щоб застосовувати це правило, необхідно стежити за оборотами - вони повинні перебувати в межах від 1800 до 2000.
  • Якщо ж у вас немає тахометра, то визначити оптимальне навантаження на двигун можна в такий спосіб: якщо на верхній передачі є детонація, переходите на сходинку нижче, набираєте швидкість і знов включаєте підвищену передачу. Також інформація про найкращій режим їзди може бути вказана в інструкції з експлуатації.

Чим важче автомобіль, тим більше буде ваша витрата палива. На кожні півтонни йде приблизно 700 літрів бензину в рік. Якщо ж вам принципово хочеться придбати автомобіль масою в дві тонни, то постарайтеся не перевантажувати його - кожні 50 кг будуть збільшувати витрати на 2%.

Грамотно плануйте свій маршрут - намагайтеся звести до мінімуму повороти, вибирайте такий час і дорогу, щоб знизити ймовірність попадання в пробку. Не варто користуватися без крайньої потреби електроприладами в машині. Також не забувайте накопичувати бонуси, можливо, при розрахунку кредитною карткою на заправці, вам буде повертатися частина коштів.

kak ekonomit toplivo 3