Влада столиці має намір побудувати кільцеву дорогу

Максим Мельничук, голова Київської ОДА, розповів про те, що навколо Києва планується будівництво кільцевої автомобільної дороги, довжина якої становитиме 193 км.

koltsevaya doroga vokrug kieva

Також голова висловив припущення, що до цього проекту, собівартістю 2 млрд доларів, можуть приєднатися інвестори з Китаю та Франції.

Щоб зацікавити іноземних інвесторів, влада дасть їм можливість розвивати придорожню інфраструктуру після зведення дороги. А це означає, що переміщення по трасі буде платним. Незважаючи на це, вона буде перебувати в держвласності.

Нагадаємо, що раніше міністр інфраструктури України, Володимир Омелян, повідомив, скільки коштів готові надати іноземні кредитори на створення українських доріг. Світовий банк має намір інвестувати 1 млрд доларів, а Європейський банк реконструкції і розвитку - 700 млн.

Створення дорожнього фонду - це формат фінансування дорожньої галузі, який Україна вирішила запозичити у США. Формування такого фонду дозволить побачити хороші дороги в нашій країні вже через 4-5 років - такий прогноз давав ще навесні радник міністра інфраструктури Андрій Пивоварський.