ТОП-9 найбільш популярних міфів про ремені безпеки

За статистикою 70% життів в ДТП було врятовано завдяки тому, що пасажири використовували ремені безпеки.

zabluzhdeniya o remnyakh bezopasnosti 1

Їх застосування знижує ймовірність смерті водія в 5 разів при перевертанні авто, в 2,3 рази при фронтальному ударі і в 1,8 рази при боковому.

Проте деякі власники авто досі вірять в ряд міфів, що стосуються цього засоба безпеки, і ставлять під сумнів доцільність його використання.

У цій статті ми наведемо суху статистику, яка допоможе вам переконатися в тому, що пристібатися в автомобілі необхідно навіть перебуваючи на задньому сидінні.

Якщо автомобіль буде тонути або горіти, то у пасажирів не вийде швидко розстебнути ремені

Дійсно, в старих ременях могли статися такі проблеми, але в даний час вони знімаються одним натисканням. До того ж такий варіант ДТП, коли ви будете горіти або тонути, малоймовірний.

Якщо машина їде нешвидко, можна не пристібатися

При лобовому ударі маса середньостатистичної людини зростає до 3000 кг, якщо швидкість автомобіля була 50 км/год. Не пристебнутий пасажир в такій ситуації лобом розбиває скло та найчастіше гине.

Пристебнутому пасажиру можна тримати дитину

Якщо машина буде їхати зі швидкістю 30 км/год, то на дитину з масою 7 кг подіє сила в 135 кг. Ніхто не зможе утримати таку вагу.

zabluzhdeniya o remnyakh bezopasnosti 2

Пасажирам, що сидять ззаду, не потрібно пристібатися

Непристебнутий пасажир, що сидить позаду, ставить під загрозу не тільки своє життя, а й життя тих, хто перебуває попереду. Навіть маленька дитина, що вилетіла з заднього сидіння, здатна нанести водієві травми несумісні з життям.

Місце за водієм - найбільш безпечне

Згідно зі статистикою, дійсно, середнє місце на задньому сидінні на 16% безпечніше за інші. Але з одним невеликим нюансом: якщо пасажир все-таки пристебнутий. В іншому випадку він вилетить через лобове скло.

Їздити на малі відстані - безпечно

У 75% випадків летальний наслідок наступав в ДТП, які відбувалися в радіусі 40 км від будинку водія. Навіть якщо ви їдете на сусідню вулицю, потрібно пристебнутися, так як аварії відбувалися навіть тоді, коли машина ледь проїжджала 10 метрів.

Якщо автомобіль оснащений подушкою безпеки, то ремені не потрібні

У момент удару водій рухається до подушки, і вона розгортається до нього назустріч, при цьому її швидкість - 300 км /год. А це все одно що прийняти удар боксера. Ремінь дозволить людині зіткнутися з подушкою не так швидко.

Подушка - додатковий, але не основний засіб безпеки, яка приймає тіло і голову водія в момент, який настає після повного розкриття, коли повітря починає виходити з неї. При цьому не можна сидіти занадто близько до керма, а також палити трубку під час водіння.

zabluzhdeniya o remnyakh bezopasnosti 4

Ремінь безпеки може нанести травму під час ДТП

Ремінь і правда може викликати опік і нанести травму шийного відділу хребта, так як при різкій зупинці тіло буде рухатися вперед по інерції. Також, якщо він буде неправильно відрегульован по висоті, то може зламати ключицю. Але при цьому потрібно пам'ятати, що пристебнутий ремінь вбереже вас від куди більш небезпечних ушкоджень, ніж ці.

Під час ДТП краще, щоб тебе викинуло з машини

Шанс, що пасажир, який вилетів з машини, виживе, дорівнює 1 з 100. Занадто високий ризик і занадто висока ставка. Тому найкраще виробити у себе звичку пристібатися.