Як уникнути викрадення автомобіля?

Як відомо, викрадачі цураються автомобілів з "яскравими" прикметами: аерографією, помітними вм'ятинами і тріщинами на лобовому склі.

kak predotvratit ugon avtomobilya 2

Але далеко не кожен водій готовий розмальовувати машину або спеціально наносити їй ушкодження. На щастя, існують ще й інші рекомендації, які суттєво знизять шанси шахраїв на успіх.

Коли машина на стоянці

Напевно всі власники автомобілів знайомі з даними порадами, але не буде зайвим їх освіжити в пам'яті:

  • Витягуйте ключі із замка запалювання, навіть якщо виходите "на хвилиночку". Якраз саме хвилини вистачає досвідченим викрадачам, щоб забрати вашу машину. При цьому стежте за ними уважно, шахраї можуть діяти в парі з кишеньковими злодіями.
  • Не полінуйтеся зайвий раз, залишаючи машину на стоянці, перевірити чи закриті вікна, капот, багажник.
  • Не спокушайте шахраїв, залишаючи цінні речі на видному місці.
  • Вночі бажано залишити машину на платній стоянці, що охороняється з камерами відеоспостереження.
  • Якщо збираєтеся покинути автомобіль надовго, зніміть акумулятор та інші елементи електрообладнання.

Установку сигналізації найкраще поєднати з механічними запірателямі та охоронно-пошуковою системою на основі GPS. Крім цього, існують інші, доступніші хитрощі,наприклад, штучні тріщини. Також ви можете поставити в непомітному місці мітку, яка допоможе вам впізнати свою машину, якщо її все-таки вженуть.

kak predotvratit ugon avtomobilya 1

Як вести себе в дорозі?

Інтенсивний дорожній трафік - це ще не гарантія вашої безпеки і того, що хтось встигне відреагувати на дії аферистів. Тому варто пам'ятати, що:

  • Не потрібно залишати автомобіль, якщо вас обзивають, пропонують вийти і розібратися - це провокації, мета яких - вивудити вас з машини.
  • Якщо підбираєте людину на узбіччі, зупиніться на відстані 100 метрів від неї та уважно подивиться по сторонам.
  • Спілкуйтеся через праве не дуже сильно відкрите вікно, ногу тримайте на педалі газу.
  • Коли в салоні один пасажир, садіть його на переднє сидіння. Не підвозьте більше двох осіб. Не вирушайте на прохання попутника за місто або в незнайомі місця.

Окрім цього, буде корисно стежити за статистикою угонів, вона добре відображає які автомобілі користуються попитом в той чи інший сезон. Якщо з вами все-таки відбувся такий прикрий випадок, повідомте про це якомога швидше до правоохоронних органів, не витрачайте час на паніку.