Як подбати про автомобіль влітку?

Не тільки водії потребують порад, як пережити спеку за кермом, допомога потрібна і автомобілю. Літо в нашій країні має свої особливості. Спека в сорок градусів може несподівано змінитися дощем, а це несе небезпеку для транспортних засобів.

kak pozabotitsya ob avtomobile letom 1

Нюанси водіння в спеку

З одного боку влітку водити набагато простіше: відмінна видимість і зчеплення з дорогою набагато краще, ніж взимку. Але все-таки є небезпечні періоди для автомобіля. Наприклад, початок дощу, коли краплі смішуються з дорожнім пилом і роблять асфальт слизьким.

Також небезпечною є масляниста плівка на поверхні нового дорожнього покриття, яка утворюється під дією високої температури. Тому варто уникати маневрів, різких гальмувань, високих швидкостей, а дальню дорогу планувати на ранок або вечір, коли немає сильної спеки.

Частіше заїжджайте на заправку, якщо ваш бензонасос знаходиться в бензобаку. Він охолоджується разом з бензином, тому краще, щоб рівень палива не опускався нижче 1\4 від загального обсягу бака. В іншому випадку є шанс, що бензонасос перегріється і вийде з ладу.

На випадок перегріву двигуна возите з собою невеликий запас тосола. Слідкуйте за рівнем охолоджуючої рідини і її станом. Погана ознака, якщо вона має мутно-іржавий колір. Слідкуйте також за чистотою поверхні радіатора.

kak pozabotitsya ob avtomobile letom 2

Про кондиціонери

  • Перш ніж включити його, салон потрібно провітрити, щоб повітря, розпечене під час стоянки, вийшло з машини. Це вбереже ущільнювачі стекол.
  • Не наводьте холодне повітря на гаряче скло, можуть утворитися тріщини.
  • Встановіть температуру в салоні близько 25 градусів, щоб не було різкого перепаду з навколишнім середовищем.

Поради автолюбителям

  • Щоб очі не втомлювалися від сонця, беріть в дорогу сонцезахисні окуляри для водіїв.
  • Не забувайте про воду, не варто заміняти її іншими напоями: кавою, солодкою газованою водою. Вони тільки зменшують запаси рідини в організмі.
  • Щоб знизити температуру повітря в салоні під час стоянки, використовуйте шторки. Вам буде набагато приємніше сідати в авто, навіть якщо ви відходили на 15 хвилин.