Як швидко відбудуться зміни в процесі реєстрації тракторів?

У вересні 2014 року Кабмін України прийняв постанову №442, згідно з якою функції Державної інспекції сільського господарства розподілялися по інших відомствах, а сама структура була ліквідована.

izmeneniya v protsesse registratsii traktorov 1

Так, до МВС повинні були перейти обов'язки з обліку і реєстрації машин. Держслужба безпеки на транспорті повинна була зайнятися державним наглядом за технічним станом обладнання, а функції сертифікації насіння дісталися Держслужбі з безпеки харчових продуктів.

Проте навесні цього року Держсільгоспінспекція продовжувала виконувати всі свої функції в повній мірі. Пов'язано це з темпами прийняття змін в законопроектах. Тільки через рік після прийняття першої постанови були здійснені наступні дії, було доручено створити територіальні органи - Госпотребслужби.

izmeneniya v protsesse registratsii traktorov 2

Трохи пізніше, в грудні 2015, в законодавстві прописали причетність Міністерства Внутрішніх Справ до процесу реєстрації сільгосптехніки. І ось зовсім недавно 16 червня 2016 в Парламент на розгляд потрапив законопроект 4613 про реєстрацію транспортних засобів, який повинен внести зміни в закон «Про дорожній рух».

Аналізуючи швидкість введення змін і кількість нормативних актів, які підлягають коригуванню, можна припустити, що остаточна передача функцій Державної інспекції сільського господарства до інших інстанцій відбудеться не раніше, ніж через п'ять років.