«УкрАвто» планує повернути ЗАЗ Slavuta Nova на конвеєр

У 2011 році ЗАЗ зупинив серійне виробництво Slavuta Nova. В даний час компанія сподівається відродити цю модель.

ukravto planiruet vernut zaz slavuta nova na konvejer 1

Slavuta Nova - це автомобіль B-класу, який розроблявся спільно з фахівцями з Chery. У цьому році він був продемонстрований на «Столичному автошоу». ЗАЗ розглядає можливість експорту даної моделі в Європу, тому вона відповідає стандартам Євро-6.

Спільний проект Chery і ЗАЗ поки не є закінченим. Він продовжує зазнавати зміни в дизайні і конструктивних характеристиках. Завод також має намір вислухати побажання і поради автомобілістів, щоб удосконалити Slavuta Nova.

ukravto planiruet vernut zaz slavuta nova na konvejer 2

У комплектацію Slavuta Nova входить двигун Acteco об'ємом 1,6 л і потужністю 125 к.с., який буде випускатися в Мелітополі на МеМЗ. Також ця модель буде доступна з механічною трансмісією і варіатором (безступінчатою коробкою передач).

ЗАЗ має намір досягти показника локалізації виробництва Slavuta Nova в 50%. Для цього, крім зварювання, фарбування і складання, в автомобілі будуть встановлені комплектуючі, також випущені в Україні: шини, пластикові деталі, акумуляторні батареї, елементи салону та інше.

ukravto planiruet vernut zaz slavuta nova na konvejer 3

Точна вартість автомобіля поки невідома, але за попередніми оцінками вона буде не більше 10 000 доларів. Незважаючи на ризики, на запорізькому заводі вже ведеться підготовка для випуску 50 000 машин цієї моделі.

«УкрАвто» сподівається на допомогу держави, так як кредити під 25-30% річних є непосильними для підприємства. При цьому ведуться переговори з китайськими партнерами. У будь-якому випадку запуск масового виробництва відбудеться не раніше, ніж через рік.