В Україну повертається обов'язковий техогляд

Незабаром очікується прийняття закону, що буде зобов'язувати власників різного роду транспорту проходити технічний огляд.

v ukrainu vozvrashchaetsya tekhosmotr

Сама процедура буде мати іншу назву — «Обов'язкова перевірка придатності до експлуатації», але, по суті, буде являти собою такий самий процес, який є знайомим багатьом автомобілістам зі стажем.

Законопроект Кабінету Міністрів «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у сфері автомобільного транспорту з метою приведення їх у відповідність з актами Європейського Союзу» номер 4683 регламентує дати початку проходження огляду. Тільки вантажні машини, які здійснюють міжнародні рейси повинні будуть перевірити свій транспорт відразу після прийняття закону.

Більш за все пощастило причепам, для них встановлено найдальший термін — 1 січня 2022 року. А найближчі перевірки розпочнуться 1 листопада 2017 року, вони будуть призначені для легкових автомобілів і будь-якого іншого виду транспорту, власники якого мають намір перетнути кордон.

Якщо ж поїздок в інші країни не передбачається, то огляд потрібно буде пройти протягом 16 місяців з 1 листопада 2019 року або з 1 листопада 2020. У першому випадку термін актуальний для автомобілів, зареєстрованих в непарному році, а в другому — для тих, хто пройшов реєстрацію в парному році. Дана процедура скоріше за все буде проводитися в ході планового технічного обслуговування.