Поради автолюбителям: як підготуватися до літньої спеки?

В першу чергу висока температура небезпечна тим, що розслабляє водія і знижує швидкість реакцій. Звичайно, при наявності кондиціонера або клімат-контролю ніяких труднощів не виникне. Але що робити, якщо вищезазначених пристроїв в автомобілі немає?

sovety avtolyubitelyam kak podgotovitsya k letnej zhare 1

Як зберегти нормальну температуру в салоні?

Багато водіїв розуміють, що виїжджати за місто краще рано вранці, поки прохолодно. До цього можна додати таку пораду: не пийте відразу багато води, набагато краще вживати рідину маленькими порціями, але часто. А пляшку з питтям добре буде обернути мокрим рушником і покласти в таке місце, де є рух повітря.

Автомобіль краще паркувати в місцях, де є тінь. А на ті випадки, коли це неможливо, варто купити спеціальні екрани, які за допомогою присосок кріпляться до лобового скла. Це допоможе захистити пластик салону від перегріву. Інші вікна авто краще покрити спеціальною плівкою. Вона збереже прийнятну температуру повітря в машині під час руху, а також знизить навантаження на кондиціонер.

Як запобігти перегріванню двигуна?

Чиста система охолодження - це те, про що потрібно потурбуватися перш за все. Сам двигун також потрібно прочистити від масла і бруду. Це поліпшить теплообмін його поверхонь. Усунувши всі підтікання, оглянувши всі шланги, не забудьте залити необхідну кількість антифризу. За його температурою під час руху потрібно постійно стежити.

Якщо ви виявили, що покажчик термометра увійшов в червону зону, а можливості зупинитися у вас немає, то спробуйте запустити вентилятор і грубку на повну потужність. Доведеться потерпіти спеку в салоні, але це дасть можливість на деякий час зменшити температуру охолоджуючої рідини, поки ви не доїдете до місця, де зможете з'ясувати причини перегріву. Часто це буває через неякісне пальне.

sovety avtolyubitelyam kak podgotovitsya k letnej zhare 2

Як подбати про гальмівну систему?

У спекотну погоду намагайтеся гальмувати за допомогою переходу на знижувальну передачу, особливо на різких і довгих спусках. Це необхідно для уникнення перегріву гальмівної рідини і дисків. Цілішим буде, врешті-решт, і двигун. Також не лінуйтеся міняти рідину, вона схильна поступово вбирати вологу і закипати. А це призводить до відмови гальм.

Не забувайте і про шини, вони під дією високих температур стають більш м'якими, що збільшує гальмівний шлях. Збільшуйте дистанцію і знижуйте швидкість, особливо якщо ви використовуєте всесезонну гуму. Ясна річ, спеціальні літні шини менш схильні до деформації. Варто встановити їх при першій нагоді.